ביקורת פנים

איך לתקן ולמנוע ליקויים שפוגעים בתפקוד הארגון? איך נמנע את המעילה הבאה?

מחלקת ביקורת פנים מנוסה הפועלת במגוון ארגונים וחברות ציבוריות תסייע גם לארגון שלכם לתקן ולמנוע ליקויים, בדרך להשגת המטרות והיעדים.

אחד האתגרים הגדולים בקרב ארגונים וחברות ציבוריות, הוא היכולת לגשר על הפער בין המדיניות והיעדים לבין היישום בשטח. במציאות העסקית הדינאמית הכרוכה בריבוי משימות ותחומי פעולה, היכולת לאתר ליקויים שפוגעים בביצועי הארגון הופכת ליותר ויותר מאתגרת. מתוך הבנה זו, קבע המחוקק חובת מינוי מבקר פנימי בארגונים ותאגידים מסוימים.

ביקורת פנים: הדרך לקידום מטרות הארגון

שירותי ביקורת הפנים נועדו לסייע לארגון לעמוד ביעדיו, באמצעות איתור סיכונים ומציאת פתרונות לניהולם ומניעתם. פעילות המבקר הפנימי הינה אובייקטיבית ובלתי תלויה, מתוך רצון לספק תמונת מצב אמינה שתאפשר לארגון להתנהל ביעילות ובהתאם לחוק.
מטרת הביקורת היא לוודא כי הפעולות של הארגון ושל נושאי משרה תקינות בכל הרמות: ברמת השמירה על החוק, הניהול התקין, טוהר המידות וגם ברמת החיסכון והיעילות (עד כמה ההתנהלות הנוכחית מסייעת לארגון לעמוד ביעדיו).

בנוסף, הביקורת בודקת האם מקוימות ההוראות המחייבות את הארגון, כיצד מנוהלים הנכסים וההתחייבויות של הארגון ובכלל זה האם ההחלטות בארגון נתקבלו על פי הנהלים. כל זאת תוך מעקב אחר תיקון הליקויים שעליהם הצביע המבקר ומבקרים אחרים של הארגון.

איך לבצע ביקורת פנים אפקטיבית?

משרדנו מאויש ע"י רואי חשבון ומבקרי פנים בעלי ניסיון במגוון רחב של תחומים, כולל ניסיון של למעלה משני עשורים בביקורת פנים בחברות ציבוריות. בנוסף, מנהל מחלקת הביקורת במשרדנו, הינו בעל תעודת מבקר פנים מוסמך בינ"ל (C.I.A) משנת 1993 וחבר לשכת המבקרים הפנימיים בישראל. במסגרת השירות נוכל לשמש כמבקרים פנימיים או לייעץ למבקר הפנימי של הארגון.

על מנת לאפשר לארגון לעמוד במטרותיו ולנהל סיכונים בצורה אפקטיבית, הביקורת שאנחנו מבצעים מאפשרת לארגונכם ליהנות ממספר יתרונות חשובים:

קבלת תמונת מצב מלאה

באמצעות ביצוע ביקורת יסודית בסטנדרטים מחמירים.

מומחיות רגולטורית

מבקרי הפנים במשרדנו משמשים גם כרואי חשבון ומשפטנים, הבקיאים בנבכי החוק והתקנות אליהם כפוף הארגון.

ביצוע ביקורת מגלה

חשיפתו של הסיכון והצפת דרכי פתרון אפשריות.

משרדנו משמש כבקרה התקציבית של איגוד הכדורסל בישראל

ניסיון עשיר בתהליכי בקרה, ובכלל זה ביצוע ביקורת פנים בארגונים וגופים ציבוריים.

ביצוע ביקורת מונעת

צמצום חשיפות וסגירת פרצות בטרם התרחשותן.

ניסיון מוכח בביקורת חקירתית של חברות ציבוריות

לרבות ביקורת חקירתית בחו"ל, לצורך איתור מעילות והונאות.

בסיום תהליך הביקורת יופק דו"ח סופי, הכולל המלצות על דרכי הפעולה שיובילו לניהול תקין והתנהלות אפקטיבית של הארגון. על בסיס הדוח ניתן לבנות תכניות עבודה רב שנתית, בדרך להשגת מטרות הארגון.

איך נוכל לסייע לך?

מלאו את הפרטים הבאים ונציגינו יצרו איתכם קשר בהקדם

לקוחות מרוצים